Anasayfa » Blog » Ozonla Koku Nasıl Giderilir?

Ozonla Koku Nasıl Giderilir?

Artık günümüzde ozonla koku giderme işlemi oldukça sık tercih edilen  bir uygulama haline gelmiştir. Bulunduğunuz ortamın atmosferini değiştirmek için havalandırarak veyahut birçok oda parfümlerini kullanarak kokuya çare arayanların son tercihi  ozonlama ile koku giderme işlemidir. Yapılan bu işlem kısa zamanda yapılıp, kesin çözüm sağlamaktadır.

Rahatsız edici kötü  koku denilince akıllara tuvalet tıkanıklığından, kanalizasyon tıkanıklığına veyahut yaşanan bir yangından dolayı geriye kalan o yanık ve yosun kokuları akıllara gelmektedir. En bilindik rahatsız edici koku ise rutubet kokusudur. Birçok yöntemin yetersiz kaldığı bu kötü kokulara kesin çözüm olarak ozonla koku giderme temizliği oldukça fayda sağlamaktadır. Bu sayede ortamda bulunan oksijenin içindeki bakteri ve mikropların yok edilmesi sağlanır ve ortamdaki bu mikroplardan kaynaklanan kötü koku da mikropların yok edilmesi ile kaybolur.

Kötü Kokulardan Ozonla Kurtulun

Koku giderme işlemi ozon ile yapılırsa kokunun dağılması daha kısa sürede gerçekleşmekte ve aynı kokunun tekrardan ortama sinmesi mümkün olmayacaktır. Bunun nedeni ise ozonlamayla yapılan temizlik ortamda bulunan mikropları sadece yok etmek ile kalmaz aynı zamanda oluşma ihtimali bulunan bakteri kirliliğinin de önüne geçer. En önemlisi ve sıkça rastlanılan rutubet ve nem kaynaklı kötü kokuların yok edilmesi işleminde de ozonla koku giderme işlemine başvurulur. Kötü koku nefes darlığı, bronşit ve astım gibi solunum yolu hastalıkları  olan kişiler için tehdit oluşturur ve bununla beraber rahat nefes almalarını engeller. Bu hastalığa sahip kişilerin düzenli şekillerde aksatmadan ozonlama temizliği yaptırmaları gerekir. Aksi takdirde sağlık durumları olumsuz yönde etkilenebilir. Firmamız ozon temizliği hizmetini uzman ekipler tarafından ve son teknolojik ozon cihazlarıyla en kısa zamanda yapmaktadır.  Firmamız ozonla koku gidermeişlemine ilaveten beton kurutma ve nem almahizmeti de vermektedir. Kesin çözüm arıyorsanız firmamızı tercih edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir